Persbericht

Extra kleutergroep voor de Alleman

Warmondse Jenaplanschool breidt per schooljaar 2009-2010 uit met extra kleutergroep.

Jenaplanschool de Alleman in Warmond blijft meer leerlingen trekken. Per september 2009 start er daarom een extra kleutergroep. Een lange wachtlijst en een continue stroom geïnteresseerden heeft het bestuur doen besluiten dat uitbreiding verantwoord is. Het kleinschalige karakter en de eigen sfeer blijven gehandhaafd.

‘De Alleman heeft een goede naam: het Jenaplanconcept is populair. Wij kiezen bewust voor kleine klassen zodat er veel aandacht is voor het individu. De combinatie met de groeiende maatschappelijke behoefte aan seculier (red. niet-geloofsgebonden) onderwijs, het feit dat onze school klein is en de persoonlijke sfeer maakt de Alleman populair in Warmond en omgeving. Sinds geruime tijd hebben we een wachtlijst, die almaar groeit. Daarom is besloten een extra groep te starten, zodat vraag en aanbod weer bij elkaar komen’, vertelt directeur Leonoor Sleijser. Zij vervolgt: ‘Met de groei in de onderbouw winnen we over de hele linie aan flexibiliteit: ook voor oudere kinderen die verhuisd zijn naar Warmond, is er nu plaats op onze school’.

‘We zijn op dit moment bezig met het selecteren van een extra leerkracht uit geschikte kandidaten. De huisvesting van de tweede kleutergroep is geen probleem: we beschikken over een extra leslokaal dat de komende periode ingericht wordt voor de nieuwe groep. Zo kunnen we straks alle nieuwe kleuters, net als de zij-instromers, met open armen ontvangen.’

De leerlingenpopulatie bestaat niet alleen uit leerlingen uit Warmond. Ook kinderen uit Oegstgeest, Voorhout en Sassenheim zijn uiteraard welkom. Nadat de continuïteit van het Jenaplan-onderwijs in Warmond al was gegarandeerd door de samenwerking met de Waterval in Lisse geeft de groei ook een betere financiële basis voor de toekomst.

Ouders, leerlingen en team van de Alleman reageerden enthousiast op het nieuws: vandaag was er een klein feestje op het schoolplein. Kinderchampagne en ballonnen vormden de aftrap van een nieuwe fase voor de Alleman.

[overig nieuws]


Noot voor de redactie

Voor meer informatie over de Alleman of de inhoud van dit persbericht kunt u contact opnemen met Marenthe de Bruijne 06 54 700 120.