Afgelopen week werd op Jenaplanschool De Alleman het schoolbrede waterproject afgesloten met een viering. De viering trok veel bekijks van familie en bekenden, die nu ook allemaal veel over H2O weten!
Het schooljaar op De Alleman startte met dit waterproject. Gedurende het schooljaar zullen vele projecten volgen, afwisselend voor de gehele school, voor een bouw of voor een stamgroep. Tijdens een project worden een verzameling van kennis- en ervaringsgebieden (zoals geschiedenis en aardrijkskunde) in een ge&imul;ntegreerde vorm aangeboden. Wereldoriëntatie vormt het hart van het onderwijs op De Alleman.
Het team verzorgde op de eerste schooldag een hilarische projectopening over Beer en Egel, die probeerden een emmer te repareren. Kinderen schoten te hulp bij het bedenken van oplossingen. Afgelopen weken was in alle groepen te zien dat water het thema was, afgestemd op de belevingswereld van de leerlingen.
![]() ![]() |
In de onderbouw ging het over de dieren die in het water leven, over water in Nederland, water in de lucht en wat regenwolken doen. Ook ging het over haaientanden zoeken tijdens de zomervakantie in Zeeland. Wanneer iets blijft drijven, en wanneer het zinkt. Met als climax het bezoek aan de woonboot van een klasgenootje.
De middenbouw schreef verhalen en gedichten en hield presentaties over water. Daarvoor zochten leerlingen informatie in boeken en op de computer. Regelmatig werd een blik geworpen op de wereldkaart en de kaart van Europa om bijvoorbeeld rivieren te ontdekken. Ook werd er gewerkt rondom de waterkringloop.
In de bovenbouw was het maken van een brug uit knutselmaterialen het hoogtepunt van het project. Op een brug die een afstand van 50 cm tussen twee tafels overspande konden twee leerlingen wel een halve meter boeken stapelen.
Tijdens de laatste week van het project vertrok de onder- en middenbouw met de bus naar het Dolfinarium. Ze hadden het weer mee: er vielen waterdruppels uit de lucht!
De bovenbouw heeft dit uitje nog in het verschiet, tijdens hun schoolkamp volgende week... en daar hebben ze zin in!
De school maakt onderdeel uit van Stichting Jenaplanscholen Bollenstreek. Op De Alleman zitten kinderen uit Warmond, Oegstgeest, Sassenheim, Voorhout, Leiden en Rijnsburg. Binnen het Jenaplanonderwijs is er veel ruimte voor de ontwikkeling van het individuele kind.
Meer informatie? Mail info@dealleman.nl of bel: 071 301 31 31.